Aktualności Aktualności

Festiwal Światła 2023 w Łodzi

Serdecznie zapraszamy na XIII EDYCJĘ FESTIWALU ŚWIATŁA LIGHT.MOVE.FESTIVAL 2023,
którego partnerem są Lasy Państwowe!

W ramach współpracy powstał i będzie emitowany spot promocyjny - pomiędzy mappingami w głównym punkcie festiwalowym i na terenie EC1. Nasze logotypy znajdziecie także na mapkach, city lightach i wszelkich innych materiałach dotyczących wydarzenia.

Zatem… zaplanuj swój weekend z Festiwalem Światła w Łodzi!

Kiedy?

29 września – 1 października 2023, codziennie w godzinach: 19:00 – 24:00.

Co to za wydarzenie?

Light.Move.Festival to największe plenerowe wydarzenie kulturalne w Polsce. Czekają nas widowiskowe mappingi, spektakularne projekcje i intrygujące świetlne instalacje, ale także cała masa innych atrakcji m.in. darmowe koncerty. Wspaniałe łódzkie zabytki będą nie tylko tłem, ale też bohaterami festiwalu. Zostaną pomalowane światłem tak, żeby jak najpełniej zaprezentować przechodniom swoją urodę.

Light.Move.Festival to oczywiście przede wszystkim niezwykła okazja do przespacerowania się przepięknie oświetlonym miastem i dostrzeżenia jego zupełnie innego oblicza. Piękno łódzkiej architektury zostanie podkreślone i wydobyte przez wielobarwne iluminacje. Więcej o wydarzeniu znajdziesz na oficjalnej stronie festiwalu: https://www.lmf.com.pl/

Gdzie?

Oczywiście w Łodzi, wszystkie atrakcje wraz z lokalizacjami znajdziesz w załączonej do artykułu mapce.

Szczególnie Waszej uwadze polecamy:

  •     główne widowisko festiwalowe (znajdź na mapie nr 1/2) - Mapping „Fabrykanckie Korzenie Łodzi”, Romera Diseno, Lokalizacja: Piotrkowska 147 i 149
  •     mapping „Patterns in Nature”, Jeremie Bellot, Lokalizacja: Piotrkowska 99 (znajdź na mapie nr 3)
  •     mapping „Przemiany”, Sławomir Fąfara, Lokalizacja: Chłodnia Kominowa EC1, Lokalizacja: EC1, wejście od Targowej (znajdź na mapie nr 8)
  •     iluminacje zieleni, Lokalizacja: Park Sienkiewicza

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!