Asset Publisher Asset Publisher

III Mistrzostwa Leśników w Tenisie Stołowym

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi, Stowarzyszenie Inżynierów  Techników Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego, Nadleśnictwa Brzeziny, Płock, Bełchatów, Opoczno i Radomsko byli organizatorami III Mistrzostw Leśników o puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi. W  Tenisie Stołowym

Miejscem zmagań leśnych tenisistów była Szkoła Podstawowa w miejscowości  Długie pod Koluszkami.

Zaszczytny obowiązek  gospodarza rozgrywek przypadł Nadleśnictwu Brzeziny.

Na cieszące się stale rosnącym zainteresowaniem rozgrywki w dniu 16 października br. przybyło 30 zawodników z 12 nadleśnictw, oraz drużyna RDLP w Łodzi.

Ideą przyświecającą organizatorom była sformułowana myśl Ernesta Hemingwaya  "Sport uczy wygrywać, sport uczy przegrywać, sport uczy jak żyć".

Po zaciętych rozgrywkach wyłoniono zwycięzców.

W kategorii drużynowej zwyciężyła reprezentacja Nadleśnictwa Opoczno przed reprezentacją  Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi i reprezentantami nadleśnictwa Bełchatów.

W kategorii indywidualnej puchar zwycięzcy zdobył Tomasz Wrzalik  Nadleśniczy  Nadleśnictwa Radomsko.

Tytuł wicemistrza przypadł Arkadiuszowi Jaskule z Nadleśnictwa Płock

Trzecie miejsce przypadło Andrzejowi Rek z Nadleśnictwa Opoczno

Poza podium na czwartym miejscu uplasował się Stanisław Marciniak z RDLP Łódź, który zdobył zaszczytny puchar zawodnika "fair play" ufundowany  przez Regionalną Sekcję Pracowników Lasów Państwowych NSZZ Solidarność.

Ozdobą zawodów była przedstawicielka płci pięknej  Anna Makowska, z Nadleśnictwa Skierniewice  której przypadł tytuł najlepszej zawodniczki.

Zwycięzcy turnieju pojadą do Gdańska, gdzie  będą reprezentować RDLP w Łodzi na Mistrzostwach Pracowników Lasów Państwowych w Tenisie Stołowym.