Asset Publisher Asset Publisher

Mali Przyjaciele Przyrody

Mali Przyjaciele Przyrody

Pod takim hasłem i o taki tytuł rywalizowały z sobą w dniu 16 listopada 2017r trójosobowe drużyny z przedszkoli położonych na naszym terenie.
Organizatorem już trzynastej edycji tego konkursu było Samorządowe Przedszkole w Justynowie.
Aby zdobyć dyplom „ Małego Przyjaciela Przyrody” należało wykazać się wiedzą o lesie i środowisku.
W trakcie konkursu drużyny przedszkolaków udowodniły że znają podstawowe gatunki drzew leśnych i potrafią je rozróżniać na podstawie okazanych liści i owoców.
Poklask jurorów zyskała znajomość pospolicie występujących w naszych lasach roślin i zwierząt, (dzieci odpowiadały również na pytania o rodzaj pokarmu danego zwierzęcia).
W trakcie trwania konkursu przedszkolaki pokazały, że bezbłędnie potrafią segregować śmieci.
Atmosferę konkursu ożywiała oprawa artystyczna w wykonaniu konkurujących drużyn. Okolicznościowe wierszyki i piosenki wykonywane z dużym osobistym zaangażowaniem  wzbudzały zachwyt „ dorosłej widowni”.
Tytuł  „Małego Przyjaciela Przyrody” uzyskali wszyscy uczestnicy konkursu a wręczone drobne nagrody z pewnością utrwalą w pamięci podstawową wiedzę przyrodniczą, którą dzieci już posiadają.
Wykształcanie świadomości ekologicznej jest jednym z podstawowych celów, jaki staramy się przekazać dzieciom. Poziom wiedzy reprezentowany przez cztero i pięciolatków udowadnia, że edukację ekologiczną można zaczynać już niemal od kołyski.