Asset Publisher Asset Publisher

OGLĄDAJ BOCIANY CZARNE ONLINE

Projekt Bociany Czarne Online realizowany na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi ma widzów, którzy śledzą losy bocianich rodzin od pierwszego odcinka w 2016 roku – wierzymy, że kolejny sezon naszego serialu będzie cieszył się równie dużą oglądalnością! Jak zawsze transmisję dla widzów zaczynamy w chwili, gdy na gnieździe pojawili się nasi główni bohaterowie.

7 kwietnia 2020 r. w gnieździe, które nazwiemy na potrzeby projektu „Dąb 2” pojawiła się para bocianów czarnych. Nie wiemy jaka jest historia tych ptaków, bo nie mają obrączek, ale wygląda na to, że ptaki znają się dobrze, znają gniazdo i jego otoczenie. Zapewne jest to para, która gnieździła się w tutaj w roku 2019. Po przylocie bociany już kopulowały, oba ptaki nocowały na gnieździe. Opiekun merytoryczny projektu, prof. Zieliński ocenia, że na gniazdo „Dąb 1” bociany też przylecą, ale mają opóźnienie i do lęgu może nie dojść.

WŁĄCZ NATURĘ ONLINE

  • Oglądaj bezpośrednio w Serwisie Youtube: https://youtu.be/nW5BsJfORUc
  • Zapraszamy na stronę transmisji: www.lodz.lasy.gov.pl/bocianyczarne – znajdziecie tam bociany na żywo, aktualne podsumowanie projektu i wiele ciekawostek o bocianach, które będziemy wspólnie obserwować.
  • Fascynujący, cenny pod względem naukowym i edukacyjnym, materiał z obserwacji gniazd, na bieżąco będzie zamieszczany na profilu RDLP w Łodzi w Serwisie Facebook: www.facebook.com/LasyPanstwoweLodz/
  • Promujcie naturę z nami – podajcie dalej wideozapowiedź naszego serialu nadawanego prosto z gniazda, by dołączyli do nas inni pasjonaci przyrody.

BARDZIEJ NA CZASIE NASZ PROJEKT NIE BYŁ NIGDY!

#zostańwdomu #bocianyczarneonline2020

Konsultantem naukowym i opiekunem merytorycznym projektu jest prof. Piotr Zieliński, pracownik Uniwersytetu Łódzkiego. Projekt powstał i realizowany jest dzięki finansowemu wsparciu Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych. W 2020 roku lokalizatory GPS-GSM, dzięki którym możemy obserwować losy naszych ulubieńców po opuszczeniu gniazda, finansowane są z funduszy WFOŚiGW w Łodzi.