Asset Publisher Asset Publisher

Rowerowy lipiec

02 i 24 lipca na terenie naszego nadleśnictwa odbyły się dwa wydarzenia pn. „W poszukiwaniu kwiatu paproci” oraz „Źródła, cieki i doliny Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich”

     Aktywne spędzanie wolnego czasu to najlepsza forma wypoczynku. Po raz kolejny przekonali się o tym uczestnicy rajdów rowerowych organizowanych przez Strefę Rowerową Brzeziny. 02 i 24 lipca na terenie naszego nadleśnictwa odbyły się dwa wydarzenia pn. „W poszukiwaniu kwiatu paproci" oraz „Źródła, cieki i doliny Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich".


     Nocny rajd „W poszukiwaniu kwiatu paproci" przyciągnął ponad 50 rowerowych zapaleńców. Na uczestników czekały liczne atrakcje i łamigłówki do rozwiązania związane m.in. z lasem. Atrakcją rajdu okazały się ukryte w lesie tajemnicze postacie, które przygotowały dla rowerzystów dodatkowe zadania do wykonania.
W niedzielę 24.07.2016 r. kolejna 60-cio osobowa grupa zawitała w nasze leśne ostępy. Tym razem rowerzyści przejechali przez Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich. Wysłuchali barwnych opowieści o lokalnej faunie i florze, a na koniec posilili się przy ognisku.
    

     W galerii zamieściliśmy krótką relację fotograficzną. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych wydarzeniach. Korzystajmy z uroków i niepowtarzalnych miejsc jakich mnóstwo jest w lesie.

 

Darz bór!