Asset Publisher Asset Publisher

XX JUBILEUSZOWY HUBERTUS SPALSKI

 

PROGRAM

26 października /sobota/

07.00 Hubertowska Msza Polowa

07.30 Apel na łowy – zbiórka myśliwych

08.00 – 13.00 Polowania hubertowskie

13.30 – 14.00 Zakończenie polowania

08.30 – 14.00 II Konkurs Sygnalistów Myśliwskich im. Andrzeja Rokickiego

10.00 – 15.00 Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich

10.00 – 17.00 Jarmark Hubertowski

11.00 – 15.00 Kulinaria Spalskie - pokaz kulinarny i degustacja dziczyzny: Chef Jakub Wolski i Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi zapraszają na zupę myśliwską pachnącą spalskimi grzybami

12.00 – 16.00 Koncerty muzyczne w wykonaniu:

                       – Zespołu Folklorystycznego z Gminy Inowłódz „Królowianie” g. 12.00 – 13.00

                       – Wacława Masłyka z zespołem „Żubrosie” g. 13.00 – 13.30

                       – Występ Mieczysława Leśniczaka g. 14.00 – 14.30

                       – Laureatów II Konkursu Sygnalistów Myśliwskich im. Andrzeja Rokickiego g. 15.30

13.30 – 14.00 Ogłoszenie zwycięzców wystawy psów myśliwskich

15.00 – 15.30 Ogłoszenie króla i wicekrólów polowania Hubertus Spalski 2019

16.00 Konkurs na dzikiego wild burgera – Chef Jakub Wolski

17.00 Biesiada po polowaniu 

 

27 października /niedziela/

10.00 Rozpoczęcie Jarmarku Jeździeckiego

            Przywitanie zwycięzców poprzednich edycji gonitwy za lisem

            Spalskiego Hubertusa Jeździeckiego

11.00 – 12.00 Odprawa – rejestracja jeźdźców i koni

12.00 – 13.00 Uroczyste otwarcie Spalskiego Hubertusa Jeździeckiego

13.00 – 13.30 Prezentacja uczestników i koni biorących udział w gonitwie – wyjazd w teren

13.30 – 15.00 Pokazy jeździeckie, pokazy zaprzęgów, konkursy, gry i zabawy z koniem

                         przy udziale publiczności

15.00 Powrót jeźdźców z terenu

15.30 Gonitwa Główna – pogoń za lisem

16.00 Program atystyczny: Kabaret „Szkoda łez”, zabawa przy zespole Metius

 

XX Hubertus Spalski – odbywający się w dniach 26-27 października 2019 roku w miejscowości Spała, w województwie łódzkim – to największa otwarta impreza myśliwska i jeździecka w Polsce. Wydarzenie gromadzi w sumie kilka tysięcy myśliwych, jeźdźców i coraz więcej turystów, przyjeżdżających z całej Polski, którzy w czasie dwudniowej imprezy plenerowej poznają tradycje związane z łowiectwem i jeździectwem, łącznie z tradycyjną gonitwą „za lisem”. Hubertus Spalski to dla uczestników okazja do zapoznania się z kuchnią myśliwską, ubiorem i sprzętem myśliwskim, bogatą kulturą łowiecką. Służą temu stanowiska promocyjno-edukacyjne, koncerty muzyki myśliwskiej i inne atrakcje towarzyszące – pokaz jeźdźców, sokolników i kynologów. Tegoroczny XX Hubertus Spalski odbywać się będzie ze znacznie ciekawszym niż dotychczas programem, który akcentować ma przede wszystkim ważną rolę kulturową łowiectwa i jeździectwa oraz znaczenie dziczyzny jako niezwykle zdrowego i smacznego mięsa, mało ciągle znanego wśród Polaków.

*****

Główną atrakcją dla mieszkańców Spały, turystów i gości Hubertusa Spalskiego będzie Jarmark Hubertowski. Rozpoczynająca się już od godziny 10 rano w centrum Spały impreza pozwoli kupić akcesoria myśliwskie i jeździeckie, ale także np. wina łowieckie i nalewki, tradycyjne pieczywo, polskie grzyby i przyprawy. Nie zabraknie okazji do interakcji m.in. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych zaprasza całe rodziny do leśnego zakątka – pełnego zagadek, wiedzy, konkursów i ciekawostek. Na estradzie występować będą zespoły muzyczne, m.in. Reprezentacyjny Zespół Polskiego Związku Łowieckiego pod dyrekcją Mieczysława Leśniczaka oraz Wacław Masłyk z zespołem „Żubrosie”.

Podczas Jarmarku Hubertowskiego Kulinaria Spalskie zaprezentuje m.in. Jakub Wolski, uczestnik programu „Hell’s Kitchen”, felietonista „Łowca Polskiego”, Szef kuchni specjalizujący się w dziczyźnie. W DZIKIM FOOD TRUCK’U zamówić będzie można wyjątkowego dzikiego burgera, a Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi we współpracy z Kucharzem zaprasza na spalską zupę myśliwską pachnącą grzybami   serwowaną z wielkiego kotła.

*****

Przez cały pierwszy dzień imprezy w centrum Spały odbywać się będzie Jarmark Hubertowski, Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich, a w Hotelu Prezydent II Konkurs Sygnalistów Myśliwskich im. prof. Andrzeja Rokickiego.

Prawdziwym widowiskiem będzie drugi dzień święta hubertowskiego w Spale, tzw. Hubertus Jeździecki. Tego dnia na łąki nadpilickie (pomiędzy Spałą a Brzustowem) zjeżdżają miłośnicy jeździectwa. Najważniejsza jest tradycyjna pogoń „za lisem”, ale program niedzielny przewiduje też pokazy jeździeckie, zaprzęgów, konkursy, gry i zabawy z koniem - przy udziale publiczności, oczywiście odbędzie się także część druga Jarmarku Hubertowskiego i na zakończenie zabawa taneczna na świeżym powietrzu.

*****

Głównymi organizatorami imprezy są: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi, Zarząd Okręgowy PZŁ w Piotrkowie Trybunalskim, Lokalna Organizacja Turystyczna w Spale oraz władze Gminy Inowłódz (na której terenie leży Spała). Hubertus został wsparty organizacyjnie tym razem m.in. także przez Redakcję „Łowca Polskiego”, Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Radomiu, Stowarzyszenie „Spalski Hubertus Jeździecki” oraz Klub Sygnalistów Myśliwskich Polskiego Związku Łowieckiego.

Tegoroczny Hubertus w Spale został objęty Patronatami: Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka, Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych Andrzeja Koniecznego oraz Łowczego Krajowego Alberta Kołodziejskiego.

 

Strona wydarzenia: www.hubertusspalski.pl

 

Link do wydarzenia na facebook’u: https://www.facebook.com/events/447958805815422/

 

Film promujący wydarzenie: https://www.youtube.com/watch?v=s9lWX6YBz6k

 

Relacja z poprzedniego roku, z dnia jeździeckiego, polecamy: https://www.youtube.com/watch?v=bLRYoZ3LN3I

                                                                                                                         

 

Zapraszamy!