Asset Publisher Asset Publisher

OHZ Wiączyń

OHZ Wiączyń nr obwodu 114, wchodzący w skład Nadleśnictwa Brzeziny położony jest w odległości ok 15 km od Łodzi. Powierzchnia ogólna OHZ wynosi 6696 ha w tym 1789 ha powierzchni leśnej co determinuje na klasyfikację obwodu jako polny. Na terenie obwodu 114 są dwa łowiska: numer 1- Wiączyń oraz numer 2 – Gałków - Parcela.

Wiosną bujne wiączyńskie lasy pozostawiają na myśliwych ogromne wrażenie. Duży wybór pożywienia roślinnego sprzyja szybkiemu przybieraniu na masie po okresie zimowym przez zwierzynę oraz zatrzymuje zwierzęta w lesie.

Polowania indywidualne na zwierzynę trofealną rozpoczynamy 11 maja wraz ze startem polowań na rogacze. Rok rocznie nadleśnictwo przeznacza ok 20 kozłów na sprzedaż dla myśliwych dewizowych i krajowych. Sierpniowe i wrześniowe dni mijają na powolnym przygotowywaniu się przyrody do nadciągającej jesieni. Wraz z postępem prac w rolnictwie zwierzyna wraca do lasu. W tym okresie polowania na rogacze również obfitują w dużą ilość wrażeń. Wrzesień jest miesiącem startu polowań na byki daniela. Specyfika OHZ Wiączyń determinuje czas efektywnych polowań na silne łopatacze. Jesteśmy w stanie zorganizować polowania zbiorowe dla grup od 16 do 20 osób w terminie od początku listopada.

Leśniczy z wieloletnim doświadczeniem Marek Wdowiak jako myśliwy z pasją zajmuje się terenową organizacją polowań indywidualnych z podchodu i zasiadki oraz polowań zbiorowych. Przy tyczeniu miotów na zbiorówkach zawsze używane są karty do losowania stanowisk.

Sprawna organizacja polowań, mocne byki i rogacze na tle wiączyńskich lasów zachęcają myśliwych do powrotu w to urokliwe miejsce w centrum Polski. 

Więcej informacji w zakładce https://brzeziny.lodz.lasy.gov.pl/oferta-lowiecka#.YsgYEITP2Ul