PROGRAM "ZANOCUJ W LESIE"

Po zakończonym sukcesem programie strefy pilotażowej survivalu i bushcraftu, już od 1 maja 2021 roku Nadleśnictwo Brzeziny przystępuje do kolejnego etapu turystycznego udostępniania lasu, czyli programu „Zanocuj w Lesie”. Jako jedyne Nadleśnictwo w centralnej Polsce umożliwiamy miłośnikom leśnych wędrówek i spędzenia nocy na łonie natury, korzystanie z kuchenek gazowych. Dodatkowo Nadleśnictwo wyznaczyło miejsce do rozpalania ognia w leśnej wiacie edukacyjnej obok leśniczówki leśnictwa Budziszewice, która jest jednocześnie początkiem ścieżki edukacyjno-przyrodniczej.

Wyznaczony obszar leśny o powierzchni ok. 1700 ha obejmuje niezwykle ciekawe i urokliwe miejsca zlokalizowane w leśnictwach Budziszewice i Wykno.  Korzystając ze wszystkich atrakcji strefy pilotażowej nie można zapomnieć o ograniczeniach jakie obowiązują zgodnie z ustawą o lasach z dnia 28 września 1991 r. art. 26, czyli miejsc w których obowiązuje zakaz wstępu.

Przed wyprawą nie zapomnij o zapoznianiu się z:

1. Regulaminem korzystania z obszaru (dostęny w załączniku na dole strony)

2. Mapą okresowego zakazu stępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/ (przed  wyjściem do lasu, sprawdź czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem).

3. Zasadami bezpiecznego korzystania z lasu.

4. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób, musisz wysłać zgłoszenie i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres: brzeziny@lodz.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu, zawierające informacje wskazane w pkt 5 Regulaminu korzystania z obszaru. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Nadleśnictwo Brzeziny jest jednym z 46 nadleśnictw, na terenie których od 2021 roku prowadzony będzie program pilotażowy dopuszczenia używania kuchenek gazowych na terenie programu „Zanocuj w lesie”.

Wszystkich użytkowników programu "Zanocuj w lesie" prosimy o wypełnienie anonimowej ankiety

http://personal.ewaluacja.eu/index.php/544185?lang=pl